Ortaokul

 Türkiye de yapılan sınavların hiçbiri sadece bilgi ölçmeye yönelik bir sınav türü değildir. Zaman yönetimi, stres altındayken dikkat ve konsantrasyonun nasıl kullanacağını da ölçer.

            Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (LGS) sınavınlarında  soruları doğru yanıtlayanların ortalaması oldukça düşüktür.  Bunun sebebi öğrencilerin uzun paragraf sorularını yeterince hızlı okuyamadıkları ve bu sebepten sınavı yetiştirememeleridir. Bütün bu sınavlarda başarılı olmak için Anlayarak Hızlı okuma eğitimini önem kazanmaktadır. 

            Anlayarak Hızlı okuma eğitiminin amacı, ortalama 4 kat daha hızlı olabilmenizi ve 4 kat daha iyi öğrenmenizi sağlamaktır. Böyle bir eğitime zaman ayırmak sınavlarda zaman yönetiminizi yapabilmeniz konusunda sizi destekleyecektir. Sınavlarda karşınıza çıkacak olan sorular ortalama 110 - 120 ve hatta kimi zaman daha fazla sayıda kelimeden oluşabilmektedirler. 

           LGS öğrencilerinin 1 dakikada ortalama 80 ila 120 kelime arasında okuyabildikleri gözlenmektedir. Oysa ki LGS sınavında öğrencilerin sınavı yetiştirip tekrar soruları kontrol edebilmek adına geri dönebilmesi için bundan daha fazlası ( anlayarak okuma hızının 3-4 kata çıkması)  gerekmektedir. 

            Her dakikanın, hatta her saniyenin yaşamınızın geri kalanını etkilediği bu safhada, bir soruda sürekli başa dönmek sınavda ciddi zaman kaybına yol açar. 

            Aynı soruyu yanlış okuma nedeni ile yaptığınız geri dönüşlerle ortalama 120 kelime olan soru 240 ve hatta daha fazla kelime okumanıza sebebiyet vermiş olur. Bu fazladan kaybedilen 2 dakika anlamına geliyor. Yorumlama, doğru cevabı bulma sürecinin sonunda sınavda zaman yetiştirememe sıkıntısı ortaya çıkmaktatır. 

            Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi ile en az 4 kat daha hızlı okuyup, 4 kat daha iyi anlayabiliriz. Ders notunuzu okurken, okuma anlama sürenizi 3'te 1 oranında azaltabilirsiniz.

Başvuru Formu

Ödeme Tipi