Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma ve anlama yöntemleri Dünya'da çok yaygın ve bilinen bir eğitim şeklidir. Türkiye'de ise yaklaşık olarak 40 yıldan beridir Destekleme ve geliştirme kursları, kişisel gelişim merkezlerin ve bireysel kurslarda verilmeye başlanmıştır. 

Hızlı okuma en temelde bir alışkanlık değişimidir. Alışıla gelmiş olan okuma stilini değiştirmek için, hızlı okuma teknikleri kullanmak şarttır. 

Hızlı okuma teknikleri ilk olarak göz kaslarını geliştirmek ile başlar. İnsanoğluun kas yapılarının tamamı gelişmeye elverişli yapıdadır. Bir sporcunun günlük antreman yapması gibi, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek gerekmektedir. Bunun için online platformda her gün göz kaslarını geliştirme antremanları yapılmaktadır.

En önemli antremanlar arasında görüş alanını genişletme uygulamaları vardır. Sağlıklı bir insan gözü bilinenin aksine çok daha geniş alanı tek defada görebilmektedir. Online platform içerisinde 4 ayrı uygulama ile görme alanını genişletme uygulamaları bulunmaktadır.

Hızlı okumanın temellerini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu yöntem ise gözün metin üzerinde bekleme süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Online platformda günlük çokça hızlı görme ve göz çevikliğini arttırma uygulamaları yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görüş alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma antremanları yapmak gerekir. Bu yöntemde online platform da 4 ayrı teknikle verilmektedir. 

Bu egzersizlerden farklı olarak da beyin egzersizleri ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde beyin antremanları bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almaktadır.

Yukarı da anlatılan usüller ile hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sizinde yapmanız gereken sadece online platforma üye olmak ve 1 aylık eğitimden sonra hızlı okumaya başlamak.

Sizde bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını inceleyerek kendinize en uygun olan eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.

Hemen Eğitime Başlayın