Öğrenci Testi

ÖĞRENCİ TESTLERİ

1)    İLKADIM BİREY TANIMA ENVANTERİ

İlkadım Birey Tanıma Envanteri, birey tanıma teknikleri kapsamında hazırlanmış ilköğretim 4. sınıf ile 8. sınıf, lise 9. sınıf ile 12 sınıf aralığındaki tüm öğrencilere uygulanan, öğrencinin kişilik özelliklerini, çalışma alışkanlıklarını, öğrenme stillerini, baskın zekasını, alan yeteneğini ve mesleki ilgisini belirlemeye yönelik geliştirilmiş bütüncül kağıt kalem testi uygulamasıdır.

İlkadım Birey Tanıma Envanteri - Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

2)    MESLEKİ İLGİ ENVANTERİ

Birey Tanıma Teknikleri kapsamında hazırlanmış, MESLEKİ İLGİ ENVANTERİ ‘nin amacı, öğrencilerin kişilik özelliklerini belirleyerek, mesleki ilgisini ve yönelimini belirlemektir.

Mesleki İlgili Envanter - Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

3)    MESLEKİ OLGUNLUK ÖLÇEĞİ

Birey Tanıma Teknikleri kapsamında hazırlanmış, MESLEKİ OLGUNLUK ÖLÇEĞİ ’nin amacı, öğrencilerin meslek seçimiyle ilgili tutum ve davranışları belirleyerek, onlara yardımcı olmaktır..

Mesleki Olgunluk Ölçeği - Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

4)    SINAV KAYGISI ÖLÇEĞİ

Birey Tanıma Teknikleri kapsamında hazırlanmış, SINAV KAYGISI ÖLÇEĞİ ’nin amacı, öğrencilerin sınav ile ilgili kaygılarını ve sebeplerini belirlemek ve onları ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktır.

Sınav Kaygısı Ölçeği - Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

 

5)    PROBLEM TARAMA ENVANTERİ

 

    Birey Tanıma Teknikleri kapsamında hazırlanmış, PROBLEM TARAMA TESTİ ’nin amacı, öğrencilerin belli başlı problemlerini, ihtiyaçlarını belirlemek ve onları ortadan  kaldırmaya yardımcı olmaktır.

      Problem Tarama Envanteri - Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

 

6)    ÇALIŞMA DAVRANIŞI DEĞERLENDİRME ÖLÇEĞİ

 

Birey Tanıma Teknikleri kapsamında hazırlanmış, ÇALIŞMA DAVRANIŞI DEĞERLEDİRME ÖLÇEĞİ ‘nin amacı, öğrencilerin çalışma davranışları ile ilgili tutum ve davranışları belirlemek, tespit edilen eksiklik ve yanlışlıkları gidermektir.

Çalışma Davranışı Değerlendirme Ölçeği - Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

 

7)    BAŞARISIZLIK NEDENLERİ ANKETİ

 

Birey Tanıma Teknikleri kapsamında hazırlanmış, BAŞARISIZLIK NEDENLERİ ANKETİ ’nin amacı, öğrencilerin başarısız olmasına yol açan nedenleri belirleyerek, onları ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktır.

 

 

 

 

       Başarısızlık Nedenleri Anketi - Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ